У 2022 році, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, Сумський НАУ в консорціумі з іншими 5 університетами став партнером проєкту «ПОСИЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ АСПІРАНТІВ ДЛЯ ЯКІСНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ».

До консорціума увійшли: Чеський університет природничих наук (м. Прага), Сумський державний університет, Національний університет «Чернігівська політехніка», Дніпровський державний аграрно-економічний університет та Поліський національний університет. Проект реалізується протягом серпня-грудня 2022 року.

Міністерство закордонних справ Чеської Республіки (Ministerstvo zahraničních věcí České republiky; MZVČR) — міністерство чеського уряду, відповідальне за міжнародні відносини Чеської Республіки. Міністерство управляє дипломатичними представництвами Чеської Республіки за кордоном і відповідає за реалізацію зовнішньої політики Чеської Республіки та зусиль чеської дипломатії.

Проект спрямований на підвищення наукового потенціалу аспірантів України шляхом вдосконалення їхніх навичок і знань якісних досліджень, а також через надання грантового фінансування та створення середовища та інструментів для їх керованої практичної реалізації. Дослідження аспірантів планується будувати на тісній співпраці дослідників з України та Чехії, які спрямовуватимуть аспірантів на найкращі дослідницькі ідеї, передові проекти та стандарти європейської науки. Новий спільний чесько-український проект для підтримки якісних наукових досліджень започатковано у 5 українських ЗВО.

Чеський університет природничих наук (мю Прага Чехія) та Сумський національний аграрний університет протягом серпня-грудня 2022 року спільно реалізовуватимуть проект розвитку «ПОСИЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ АСПІРАНТІВ ДЛЯ ЯКІСНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ» за фінансування Міністерства закордонних справ Чехії. Проект запущено в консорціумі з іншими 4 українськими університетами: Сумським державним університетом, Дніпровським державним аграрно-економічним університетом, Поліським національним університетом, Національним університетом «Чернігівська політехніка». Керівником проекту з чеської сторони є PhD Адам Кешнер, Технічний факультет. Координатором проекту з української сторони від СНАУ є к.е.н., доцент Тетяна Хворост, Інженерно-технологічний факультет.

Проект спрямований на підвищення потенціалу аспірантів України через розвиток їхніх навичок і знань з проведення якісних досліджень, а також через надання грантового фінансування та створення середовища та інструментів для їх керованої практичної реалізації. Дослідження аспірантів планується будувати на тісній співпраці дослідників з України та Чехії, які спрямовуватимуть аспірантів на найкращі дослідницькі ідеї, передові проекти та стандарти європейської науки.

В рамках проекту заплановано такі заходи:

1. Поглиблення навичок та знань аспірантів українських ЗВО щодо проектування та проведення якісних досліджень, подання заявок на отримання грантів для них.

Покращене середовище, де аспіранти отримуватимуть наставництво, підтримуватимуться міні-грантами та обладнанням, а також залучатимуться до дослідницької групи та ознайомчої поїздки до Праги. Будуть оголошені конкурси на віртуальний клас для молодих дослідників, курс академічного письма (англійська мова) та придбання наукового обладнання.

2. Поглиблення навичок та знань аспірантів українських ЗВО щодо розвитку міжнародного співробітництва та мультидисциплінарних досліджень.

Дослідницькі групи будуть створені для розробки якісних досліджень і публікації їх результатів. Буде оголошено конкурс на літню школу та міні-гранти. Конкурс міні-грантів на дослідження та навчальну поїздку до Праги буде оголошено під час віртуального місячного заняття для аспірантів і дослідників на тему «Практичні інструменти для досліджень, що фінансуються за рахунок грантів».