«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р. Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): НУО «Сильна громада», НУО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем Українського Уряду (підконтрольній Уряду території, ПУТ), в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.
Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.
Організації – національні партнери:
1. Херсонський Регіональний Благодійний Фонд «Об’єднання»
2. Неурядова організація «Міцна громада»
3. Неурядова організація «Молодіжна платформа»
Також він отримав підтримку від Управління молоді та спорту Сумської ОДА.
В рамках вищезазначеної програми був обраний проект молодих науковців СНАУ “КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ СПАДЩИНОЮ ЛІЩИНСЬКИХ”, який реалізується на території маєтку Ліщинських у с. Кияниця, Сумської області.
Команда проекту СНАУ:
Ярощук Світлана Василівна – кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник наукової лабораторії «Лісівництва Північного Сходу України».
Ярощук Роман Анатолійович – кандидат сільськогосподарських наук, завідувач наукової лабораторії «Лісівництва Північного Сходу України», доцент кафедри садово-паркового та лісового господарства;
Мельник Олена Сергіївна – кандидат технічних наук, керівник сектору міжнародних проєктів, доцент кафедри екології і ботаніки;
Метою проєкту є популяризація зеленого туризму у с. Кияниця, сприяння екологічного виховання серед молоді та сучасне пізнання історії Сумського регіону.
В рамках проєкту заплановано:
– доповнення парку території маєтку декоративними деревами та чагарниками (понад 100 шт.);
– розміщення вздовж культурно-туристичного маршруту інформаційних стендів з QR-кодами, для комфортного сприйняття інформації відвідувачами, особливо людьми з вадами зору;
– доповнення території маєтку лавками та смітниками.
Втілення проєкту підтримали: Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Юнаківської сільської ради; Новосічанський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів; туристичне агентство “Розовая чайка”.
Детальна інформація розміщена на сторінці факультету.