Німецька служба академічних обмінів DAAD була заснована у 1925 році у Гайдельберзі (Німеччина) за ініціативою окремих студентів. Щорічно DAAD надає підтримку понад 100 тисяч німецьких та міжнародних студентів та дослідників по всьому світу, і тому належить до найважливіших та найбільших організацій сприяння міжнародним обмінам студентами та науковцями.
Німецька служба академічних обмінів DAAD сприяє інтернаціоналізації німецьких вишів, зміцненню германістики та німецької мови за кордоном, впроваджує програми академічних обмінів та стажувань, підтримує країни, що розвиваються, в процесі створення сильних вишів та консультує відповідальних фахівців у сфері освітньої політики, досліджень за кордоном та політики щодо країн, що розвиваються.
В Україні DAAD з 1998 року представляє Інформаційний центр. Він знаходиться на території Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
До завдань Офісу, перш за все, належить:
- інформування та консультація про систему вищої освіти у ФРН, про можливості навчання у Німеччині та отримання стипендії;
- організація та проведення конкурсу на отримання стипендій DAAD;
- робота з колишніми стипендіатами DAAD;
- співпраця з німецькими та українськими вишами, консультації у рамках міжвузівського партнерства;
- співпраця з Посольством ФРН та іншими представництвами німецьких організацій в галузі освіти;
- співпраця з лекторами DAAD, які працюють в Україні.
Для поглиблення мовної підготовки студентів та викладачів університету, а також посилення партнерських зв’язків Сумського НАУ з німецькими навчальними та науковими інституціями, до університету було запрошено лектора DAAD пана Карстена Грунвальдта, який викладав на кафедрі іноземних мов СНАУ з жовтня 2015 року по вересень 2020 рік.
З 2002 року Сумський національний аграрний університет є активним учасником і виконавцем проектів DAAD у партнерстві з університетом прикладних наук Вайенштефан-Тріздорф (Німеччина). Саме тоді була започаткована магістерська програма «Адміністративний менеджмент» (міжнародна версія MBA – Master of Business Administration in Agriculture) за активної підтримки Німецького фонду академічних обмінів DAAD.
Починаючи з 2020 року, Сумський НАУ є одним із виконавців проекту «Діджиталізація вищих навчальних закладів України», що має на меті розвиток цифрових навичок, підвищення ефективності освітніх інституцій та їх підготовку до викликів майбутнього.
Завдання та цілі проекту:
- Обмін на адміністративному рівні;
- Навчання лекторів використанню інтерактивних додатків;
- Розробка навчальних онлайн матеріалів, таких як MOOC курси;
- Організація заходів для навчання студентів та викладачів цифровим методам навчання.
Більше корисної інформації за посиланнями: