Мета проєкту «Посилення спроможності СНАУ та СумДУ у сфері якісної освіти та досліджень», розрахованого на 2017/2018 н.р.: підвищення якості освіти відповідно до Європейських стандартів, а також науково-дослідницької спроможності університетів. Окремо буде зроблено вклад у розвиток функціональної спроможності студентського самоврядування шляхом поширення досвіду чеських університетів, а також обміном ноу-хау.

Координатором проекту в СНАУ є к.е.н., доцент кафедри МЗЕД та євроінтеграції Замора О.М. Голова проекту з чеської сторони – доктор наук, заступник декана з розвитку, факультет тропічних агронаук пані Мазанцова Яна.

В рамках проекту заплановано наступні заходи у трьох напрямках:

1) підтримка внутрішньої системи якості (тренінги для адміністративного персоналу, викладачів та студентів, опитування, робота у фокус-групах, розробка інформаційного буклету рекомендацій щодо моделі внутрішньої системи якості для українських ВНЗ). У 2018 році планується розробити внутрішній документ з встановлення управління якістю освіти для обраного факультету на основі досвіду чеських університетів. Одна з освітніх програм університету буде обрана для оцінки з точки зору якості, за результатами якого керівництву ВУЗу буде надано звіт. За результатами цього напрямку роботи проекту буде видано брошуру українською мовою.

2) підтримка досліджень та розвитку науки (тренінги з реалізації наукових досліджень, проектів, публікацій та відповідні консультації; англомовна літня школа з сільського розвитку у Східній Україні для 25 студентів СНАУ, СумДУ, ЧУПН; відповідний тренінг та гранти на наукові дослідження для студентів).

3) розвиток співпраці студентського самоврядування (зустрічі представників СНАУ, СумДУ та ЧУПН з метою презентації успішного досвіду та обговорення подальшої співпраці в рамках власних проектів; семінар щодо підвищення якості участі представників студентського самоврядування в житті університету; відповідний семінар та два гранти для розвитку студентської активності).

Також запланована закупівля обмеженої кількості обладнання/літератури для покращення викладацької/освітньої діяльності ВУЗу.

Бюджет проекту – 997 000 CZK (37 000 EUR)

У червні 2017 року заплановано перший візит чеської сторони з метою презентації проекту, проведення дводенного семінару з якості освіти, а також опитування/консультації з представниками університету з нагальних питань.

Команда проекту зі сторони Чеського університету природничих наук (ЧУПН)

Особа Функції в проекті Функції в ЧУПН
1 Яна Мазанцова Голова проекту Доктор наук, заступник декана з розвитку, факультет тропічних агронаук
2 Давід Херак Експерт з якості наукових досліджень Професор, заступник декана інженерно-технологічного факультету з міжнародних зв’язків.
Голова сенату ЧУПН в 2010-2014 рр.
3 Ян Бєсєда Експерт з Болонського процесу Доктор наук, науковий співробітник Центру досліджень вищої освіти Чеської Республіки
4 Гинек Рубік Експерт з питань студентського самоврядування Аспірант, представник студентства у сенаті ЧУПН, голова студентської палати в Комітеті професійної освіти Чеської Республіки

Більше корисної інформації за посиланнями:

Офіційний сайт Чеської агенції розвитку
Офіційний сайт Чеського університету природничих наук (м. Прага)